Bioderma Jesień 2020

Produkty

Bioderma to marka kosmetyczna powstała w latach 70. we Francji. Jej założycielem jest biolog i farmaceuta Jean-Noël Thorel. Swoją pozycję na rynku kosmetycznym marka zawdzięcza innowacyjnemu podejściu do tworzenia kosmetyków.
Sortuj według:

Główną dewizą Thorela stało się hasło: “BIOLOGIA WSPARCIEM DLA DERMATOLOGII”. To w zupełności odzwierciedla filozofię laboratoriów Bioderma. Przełomowym momentem dla firmy stało się wypuszczenie na rynek pierwszego szamponu, którego skład nie zawierał detergentów, a co za tym idzie dbał o ich oczyszczenie bez niszczenia warstwy lipidowej. Produkty Bioderma powstają z wielką dbałością o każdy szczegół. Ich składy są wielokrotnie testowane i konsultowane z lekarzami będącymi autorytetami w dziedzinie dermatologii. Doskonałe składy i rewelacyjne rezultaty kuracji produktami Bioderma spowodowało, że marka rozpoczęła światową ekspansję. Także wśród polskich klientów produkty Bioderma zyskały uznanie i mają liczne grono odbiorców. 

Kosmetyki Bioderma - dobre rozwiązanie dla każdego rodzaju skóry

Laboratorium Bioderma oferuje swoim klientom 11 linii kosmetyków, przeznaczonych dla różnych rodzajów skóry. Kosmetyki te są odpowiedzią na potrzeby skóry normalnej i tej z różnymi problemami. W większości aptek, które oferują produkty Bioderma, możemy znaleźć:

  • linię SENSIBIO przeznaczoną dla skóry wrażliwej. Produkty Sensibio obejmują żele do mycia twarzy oraz płyny micelarne przeznaczone do skóry skłonnej do podrażnień, a także naczynkowej.

  • linię HYDRABIO wspomagającą skórę o cechach odwodnienia. Jest to rozbudowana linia, w której skład wchodzą: nawilżający tonik, płyn micelarny, lekki krem nawilżający oraz unikatowe serum głęboko nawilżające.

  • linię SEBIUM doskonałą do skóry tłustej ze skłonnościami do trądziku. Jej flagowymi produktami jest antybakteryjny żel do mycia twarzy, płyn micelarny do oczyszczania skóry, a także krem przeciwtrądzikowy o globalnym działaniu. Zastosowanie kilku preparatów z linii wzmacnia szansę na pozbycie się niechcianych zmian. 

  • linię PIGMENTBIO przeznaczoną do poprawy kondycji skóry z przebarwieniami różnego pochodzenia. Jej największym przebojem jest kremowy żel oczyszczająco- złuszczający, który pomaga w redukcji widocznych przebarwień

  • linię MATRICIUM mającą za zadanie intensywną regenerację skóry narażonej na miejscowe podrażnienia spowodowane np. warunkami atmosferycznymi, ale również lekkimi poparzeniami czy zmianami powstałymi na skutek interwencji medycznych; w skład linii wchodzi jeden produkt - ampułki przeznaczone do stosowania dwa razy dziennie, aż do uzyskania poprawy stanu skóry

Bioderma na włosy

Laboratorium Bioderma zadbało także o potrzeby osób borykających się z problemami skóry głowy i włosów. Dla tych osób stworzono linię produktów NODE, które należą do jednych z pierwszych produktów marki. Ich niewątpliwym atutem jest brak składników podrażniających skórę i negatywnie wpływających na strukturę włosa. 

Głównym produktem tej serii jest delikatny szampon Fluide, którego formułę naukowcy Biodermy opracowali już w 1977 roku. Szampon ten przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji i oczyszczania włosów. Dla uzyskania lepszych efektów kuracji, warto zastosować również emulsję złuszczającą do ciała i owłosionej skóry głowy, która pomaga w pozbyciu się uciążliwego łupieżu. Kiedy zauważymy poprawę stanu skóry głowy, należy zastosować szampon zapobiegający nawrotowi łupieżu, który również został opracowany przez Biodermę i należy do tej samej serii.

Bioderma dla najmłodszych 

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w dziedzinie pielęgnacji skóry wrażliwej, naukowcy Bioderma opracowali serię kosmetyków przeznaczoną do wrażliwej skóry niemowląt i dzieci. W jej skład wchodzą m.in.:

  • łagodny żel myjący do ciała i włosów dla dzieci i niemowląt od 1ego dnia życia

  • emulsja ultra nawilżająca do ciała, która bardzo szybko się wchłania i pozostawia skórę przyjemnie nawilżoną

  • krem ochronny przeciw pieluszkowym podrażnieniom skóry, mający za zadanie łagodzić podrażnienia i odbudowywać barierę skórną 


Produkty Bioderma dostępne są w większości aptek, a także w drogeriach posiadających w swoich zasobach dermokosmetyki. Łatwo można je dostać również za pośrednictwem aptek internetowych.