Kurtki zimowe męskie puchowe 2021

Produkty

Kurtki zimowe męskie puchowe przydają się zarówno na narciarskim stoku, jak i w sytuacjach codziennych. Ocieplina dobrej jakości nie tylko zapewnia ciepło podczas chłodnych dni, ale także zapobiega nadmiernemu zgrzaniu się. Dobra kurtka posłuży nam przez lata, dlatego warto trochę na nią wydać. Taki zakup nie musi jednak poważnie nadszarpnąć naszego budżetu - warto czekać na promocje i wyprzedaże lub kupować w outletach.
Sortuj według:

Kurtki zimowe męskie puchowe - jak dobierać?

Zimowe kurtki puchowe szyte są z dwóch warstw materiału, pomiędzy którymi znajduje się wypełnienie. Między jego włóknami gromadzi się powietrze, które zatrzymuje ciepło wytwarzane przez nasze ciało, a przy tym izoluje od temperatury otoczenia. Właśnie dzięki tej właściwości puchówka świetnie sprawdza się w niskich temperaturach.

Nie każda kurtka puchowa ma jednak takie same parametry - zależą one od rodzaju użytej ociepliny. Może być ona naturalna lub syntetyczna. W najlepszych wypełnieniach naturalnych stosowany jest puch gęsi, którzy cechuje się lekkością i kompresyjnością, a przy tym jest bardzo trwały - posłuży nawet przez kilkanaście lat. Uważa się go za najlepszy izolator. Niekiedy producenci stosują także puch kaczy, który ma słabsze właściwości, lecz jest tańszy, co odbija się na ostatecznej cenie kurtki.

Wadą ptasiego puchu jest wrażliwość na zawilgocenie. Po zamoczeniu zbija się on i traci swoje walory, a ponadto długo schnie. W kontakcie z wodą przewagę ma sztuczny puch poliestrowy, który izoluje nawet wtedy, gdy jest mokry. Wysycha szybciej niż wypełnienie naturalne, mimo że jest od niego cięższy. Jego słabym stronami są mniejsze właściwości izolacyjne i niższa trwałość - kurtka z wypełnieniem sztucznym zniszczy się nawet dwa razy szybciej od takiej z naturalnym.

Nasz wybór zimowej męskiej kurtki puchowej zależy więc przede wszystkim od warunków, w których chcemy jej używać. Jeśli planujemy zimowe wędrówki po górach lub jazdę na nartach, lepiej kupić okrycie z wypełnieniem naturalnym z wszytą membraną, która zapobiegnie przemakaniu.

Na co dzień dobrze sprawdzi się natomiast kurtka z ociepliną syntetyczną. Membrana o wysokich parametrach nie jest wskazana w takiej sytuacji, gdyż posiada otworki, które przepuszczają powietrze. Przy mało intensywnym lub umiarkowanym ruchu może więc spowodować, że będzie nam za zimno.

Kurtki zimowe męskie puchowe - wyprzedaże i promocje

Kurtki zimowe męskie puchowe kosztują od kilkuset złotych wzwyż, jednak pamiętajmy, że przydadzą się przez długie lata. Jeśli chcemy zaoszczędzić, warto poczekać na wyprzedaże i promocje. Pierwsze obniżki sezonowe pojawiają się po świętach Bożego Narodzenia i rosną aż do końca lutego. Ten okres to najlepszy czas na zakup puchowej kurtki - dzięki przecenom wydamy nawet o połowę mniej!

Co zrobić, jeśli musimy kupić nowe okrycie jeszcze przed początkiem zimy? W listopadzie niektóre sklepy sprzedają końcówki serii z poprzedniego sezonu. Zwykle dostępnych jest zaledwie kilka sztuk z danego modelu, ale przy odrobinie szczęścia znajdziemy swój rozmiar i zaoszczędzimy jeszcze więcej niż na późniejszych wyprzedażach zimowych.

Warto także śledzić oferty promocyjne ulubionych sklepów. Niekiedy pojawiają się w nich 20- lub nawet 30-procentowe obniżki na asortyment danej marki. Takie akcje są jednak ograniczone czasowo, dlatego warto się pospieszyć, jeśli zobaczymy w promocji wymarzony model kurtki.

Kurtki zimowe męskie puchowe - sklep i outlet

Zimową męską kurtkę puchową możemy kupić w sklepie stacjonarnym bądź internetowym. Najniższe ceny znajdziemy jednak w outletach. Umożliwiają one zakup niektórych kurtek nawet za mniej niż połowę pierwotnej ceny. Dostępność rozmiarów w danym modelu może być co prawda ograniczona, ale wśród wielu ofert każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeżeli konkretny model wpadnie nam w oko, warto sprawdzić jego cenę w kilku różnych miejscach, aby móc wybrać najkorzystniejszą opcję. Kurtki zimowe męskie puchowe w różnych stylach i krojach znajdziemy zarówno w sklepach sportowych jak i odzieżowych.

Najnowsze trendy,
najgorętsze promocje!

Newsletter bezpośrednio na Twoją skrzynkę.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie (00-732), ul. Czerska 8/10. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania zamówionego newslettera, w celach marketingowych, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora oraz w celu ustalenia i dochodzenia roszczeń, i obrony przed roszczeniami. Pozostałe informacje o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności, a zasady świadczenia usługi w Regulaminie.