Półbuty na koturnie - Wiosna 2021

Produkty

Półbuty na koturnie to idealny wybór dla wszystkich kobiet, które nie lubią lub nie potrafią chodzić na obcasie, ale nie chcą rezygnować z niezwykle kobiecego charakteru tego typu obuwia. Koturny tak samo skutecznie jak obcasy wysmuklają sylwetkę, dodają optycznie kilka centymetrów i są przy tym nieporównywalnie bardziej wygodne. Świetnie sprawdzają się w roli obuwia codziennego, doskonale komponują się z służbowym i oficjalnym outfitem i bez przeszkód można założyć je na imprezę. Z jakimi stylizacjami komponują się najlepiej? Sprawdźmy to.
Sortuj według:

Półbuty na koturnie - koturny to nie platformy!

To dość zaskakujące, ale zdarza się, że nawet kobiety zainteresowane tematem mody mylą półbuty na koturnie z ich odpowiednikami na platformie. Na wstępie wypada zatem wyjaśnić, czym tak naprawdę są koturny? Pod tą nazwą kryje się specyficzny rodzaj obcasa, w którym przestrzeń pod śródstopiem jest zabudowana, zatem w tym przypadku obcas nie mieści się wyłącznie pod piętą, a rozciąga się po same palce. Dzięki temu zabiegowi, podeszwa zyskuje kształt klina i charakteryzuje się znacznie większą stabilnością niż w przypadku tradycyjnych obcasów. Koturny najczęściej wykonane są z drewna lub korka, ale w wielu przypadkach naturalne tworzywo jest ukryte pod warstwą materiału. W obiegowej opinii funkcjonuje przekonanie, że koturny muszą być wysokie. Nic bardziej mylnego. Także w tym przypadku obcas może być dostępny w jednym z kilku wariantów. Należy zatem przyjąć, że nie wysokość a rozmieszczenie obcasa decyduje o tym, czy mamy do czynienia z koturnem. 

Półbuty na koturnie - promocje i wyprzedaże w sklepach to świetna okazja, by przekonać się o ich zaletach

Zalety półbutów na koturnie można wymieniać w nieskończoność. Skupmy się na tych najistotniejszych. Po pierwsze, koturny są idealnym wyborem dla kobiet, którym podoba się obuwie na obcasie, ale do tego typu butów zniechęcił je niski komfort, jaki zapewniają klasyczne szpilki. Półbuty na koturnie są nieporównywalnie wygodniejsze. Szybko przekonasz się, że z powodzeniem mogą spełniać rolę obuwia codziennego. Po drugie, koturny niezwykle skutecznie wyszczuplają nogę, zwłaszcza w obszarze kostki. Po trzecie, z zalet półbutów na koturnie mogą skorzystać nawet te kobiety, którym doskwierają problemy z kręgosłupem. Mówiąc o zaletach półbutów na koturnie, nie można pominąć faktu, że tego typu obuwie można dopasować do niemal każdej stylizacji. W zestawieniu ze zwiewną sukienką prezentują się szałowo, nawet gdy preferujesz modele z falbanami lub drapowane. Bardzo dobrym wyborem będzie także spódnica, nawet o delikatnej linii. Na co dzień preferujesz jeansy? Świetnie, bo półbuty na koturnie bardzo dobrze "dogadują się" z takimi spodniami. Możesz bez przeszkód założyć model nieco luźniejszy lub rozszerzany ku dołowi. W każdym z tych przypadków twoje buty będą wyglądały świetnie. Czego należy unikać? Na pewno nie jest zalecane łączenie półbutów z koturnem ze spodniami zwężanymi ku dołowi, z rybaczkami i ołówkową spódnicą. W każdym z tych przypadków stopy będą prezentować się dość ciężko i niezgrabnie.

Półbuty na koturnie - sklep czy outlet, czyli gdzie kupimy najtaniej?

O ile koturny są najwygodniejszymi obcasami na co dzień, to nie można nie wspomnieć, że także to rozwiązanie wymaga pewnego przyzwyczajenia. Jeżeli wcześniej nie miałaś do czynienia z półbutami na koturnie, swojej pierwszej pary nie zakładaj na długą wyprawę miejskimi ulicami. Zacznij od krótkich spacerów i stopniowo zwiększaj pokonywany dystans, by bezpiecznie przyzwyczaić stopy do nowego rodzaju obuwia. Chcesz przekonać się, czy tego rodzaju buty są rzeczywiście dla ciebie, ale nie chcesz wydawać dużej kwoty? W takim przypadku dobrym pomysłem będzie wizyta w outlecie obuwniczym. W tego typu punkcie znajdziesz końcówki kolekcji, które lada moment zostaną zastąpione nowymi. Z jednej strony pokusa posiadania modelu z najnowszej linii jest kusząca, jednak koronnym argumentem, przemawiającym za zakupami w outlecie jest oszczędność. Zdarza się, że stylowe półbuty na koturnie są przeceniane nawet o 80 procent.  

Najnowsze trendy,
najgorętsze promocje!

Newsletter bezpośrednio na Twoją skrzynkę.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie (00-732), ul. Czerska 8/10. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania zamówionego newslettera, w celach marketingowych, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora oraz w celu ustalenia i dochodzenia roszczeń, i obrony przed roszczeniami. Pozostałe informacje o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności, a zasady świadczenia usługi w Regulaminie.