Bluzy damskie z kapturem Wiosna 2021

Produkty

Bluza damska z kapturem, to dziś jedna z bardziej powszechnych części garderoby dla kobiet. Co więcej niekoniecznie w wersji sportowej. Wiele spośród nas zwyczajnie lubi pokazywać się w takim stroju. W jaki sposób wybrać go, by wyglądać energicznie i modnie?
Sortuj według:
Szara Bluza Pheromei
-12%
79,99 zł 89,99 zł

Szara Bluza Pheromei

Bluzy damskie z kapturem oryginalne - skąd wzięły się w naszych szafach?

Bluzy damskie z kapturem to natywnie sportowy strój – chcemy tego, czy nie. Ich historia rozpoczęła się jednak w Stanach Zjednoczonych niemal sto lat temu. Wcale nie był to początek związany ze stadionem, bieżnią lub siłownią. Wysiłek fizyczny odegrał jednak rolę i w tym przypadku. Nowojorska firma ,,Champion'' wypuściła na rynek pierwszą bluzę z kapturem jako odzież dla robotników. Nie krępowała ona ruchów, co przy pracy fizycznej było bardzo ważne, dawała również niezbędną ochronę przed chłodem. Kaptur, pomyślany jako zastępca ciepłej czapki, był ważnym elementem tego ubioru. Tyle tylko, że jego historia sięgała wiele kolejnych wieków wstecz. To nie członkowie subkultur w końcu ubiegłego wieku, ale mnisi i pielgrzymi używali go już dawno, dawno temu.

Bluzy damskie z kapturem stały się popularne po tym jak przeniknęły do żeńskiej garderoby z mody męskiej. Nie trwało to zresztą bardzo długo. Taki strój chyba był zbyt uniwersalny i wygodny, aby się mu dłużej opierać. Bardzo szybko pojawiło się kilka firm, które były i niekiedy dalej są uważane za największych kontrahentów produkujących bluzy damskie z kapturem oryginalne. Na czym ma polegać ich wyjątkowość? Zdania, jak niemal zawsze, są podzielone. Dla uszczypliwych komentatorów sprawa rozbija się o to, że płacimy za modny znaczek, rozpoznawalność lub wręcz za własny snobizm. Oponenci odpowiadają, że te bluzy to historia, ale też designerski fason, modowe nowinki i niezwykła jakość wykonania. Szczególnie dawniej panowało przekonanie, że oryginalne bluzy damskie z kapturem wytrzymają więcej i posłużą nam dłużej. Początek XXI wieku przyniósł powstanie takich modeli najważniejszych marek, przy których projektowaniu zaangażowano technologię niemalże kosmiczną. Wyjątkowe materiały, kroje i rozwiązania techniczne – wszystko to miało dać sportowcom najlepsze wyniki, klientom zaś perfekcyjny design i przyjemność z noszenia. W takiej odzieży świetnie czuć będą się osoby lubiące nowinki i ich praktyczne wykorzystanie. 

Jak dobrać bluzy damskie z kapturem rozpinane i bluzy damskie z nadrukiem do naszych potrzeb? 

Bluzy damskie z kapturem rozpinane możemy zakupić w kilku podstawowych fasonach. W podstawowej opcji będzie ona wkładana przez głowę tak, jak zwyczajny sweter. Inna możliwość stała się dostępna dzięki upowszechnieniu zamka błyskawicznego, który zdominował rynek bluz damskich. Stały się one jego prawdziwymi ,,zakładniczkami''. Wszak bardzo trudno jest spotkać bluzę damską z kapturem zapinaną na guziki. Takie rozwiązanie daje nam też dużą możliwość regulacji jeśli chodzi o utrzymanie optymalnej temperatury. Zapięta lub nie - taka bluza zawsze będzie dobrze wyglądała. 

Ciekawą cechą bluz damskich z kapturem jest to, że na kobiecej sylwetce bardzo dobrze prezentują się w wydaniu oversize. Możemy je połączyć z legginsami, ale też z dopasowanymi jeansami. Sekretem dobrego zestawienia pozostaje to, aby starać się do luźnej i obszernej bluzy dobrać znacznie węższy dół stylizacji. Ukaże to, pomimo świadomego wyboru większej bluzy, pewne atuty kobiecości, na przykład ładnie wyeksponuje nogi. To prawdziwy sekret dobrego i stylowego wyglądu.

Bluzy damskie z kapturem z nadrukiem to nie tylko szansa na szczycenie się emblematem znanego producenta. Jest on oczywiście ważnym znakiem rozpoznawczym. Zwykle gwarantuje też wysoką jakość wykonania i aktualnie modny fason. Dzięki nim możemy również dokonać personalizacji naszego wyglądu. Wizerunek ulubionego sportowca, zespołu muzycznego postaci z kreskówki, wreszcie – jakiś nasz ulubiony cytat lub motto życiowe, to wszystko może być elementem naszej stylizacji. Warto na nie stawiać.

Najnowsze trendy,
najgorętsze promocje!

Newsletter bezpośrednio na Twoją skrzynkę.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie (00-732), ul. Czerska 8/10. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania zamówionego newslettera, w celach marketingowych, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora oraz w celu ustalenia i dochodzenia roszczeń, i obrony przed roszczeniami. Pozostałe informacje o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności, a zasady świadczenia usługi w Regulaminie.