(dostępne 16 175 produktów)

Kozaki damskie skórzane Zima 2023

Kozaki damskie skórzane cenione są przez kobiety za stonowaną i nie narzucającą się elegancję, która łączy się często z wysoką jakością wykonania. Ponadto jest to typ obuwia uważany za ponadczasowy, który broni się mimo zmieniających się mód i trendów. Coraz bardziej popularne są te z nich, które wykonano ze skóry ekologicznej. Jak wybrać takie, które dadzą nam satysfakcję? Podpowiadamy.

Botki damskie ELENDORA BROWN

129 zł

Botki damskie ELENDORA SKY

129 zł

CORNELIA - Czarne kozaki muszkieterki na szpice

798 zł

POLLY - Granatowe kozaki do kolana na płaskim obcasie

589 zł

POLLY - brązowe kozaki do kolana na płaskim obcasie

589 zł

Czarne kozaki lakierowane Milva 38

84,90 zł

Beżowe kozaki na wysokiej podeszwie Zarate 38

89,90 zł

Brązowe ocieplane kozaki Donar 38

99,90 zł

Czarne kozaki ocieplane z saszetką Viera 38

104,90 zł

Czarne kozaki na słupku Velass 38

89,90 zł

Zielone ocieplane kozaki na słupku Narcis 38

69,90 zł

Brązowe kozaki na słupku Sarabi 38

89,90 zł

Brązowe ocieplane kozaki Salda 38

99,90 zł

Beżowe kozaki na słupku Adair 38

69,90 zł

Szare ocieplane kozaki za kolano Bardin 38

79,90 zł

Beżowe wysokie kozaki Rero 38

79,90 zł

Czarne ocieplane kozaki na słupku Narcis 38

75,03 zł

Beżowe ocieplane kozaki Noam 38

89,90 zł

Beżowe kozaki na słupku Velass 38

89,90 zł

Czarne kozaki na słupku Sarabi 38

89,90 zł

Czarne ocieplane kozaki Leale 38

104,90 zł

Czarne ocieplane kozaki na koturnie Novate 38

79,90 zł

Beżowe ocieplane kozaki na słupku Narcis 38

69,90 zł

Zielone kozaki ocieplane Flores 38

79,90 zł

SYLVIA - Niebieskie kozaki do kolana na słupku

549 zł

ASTRID - Ciemno brązowe kozaki muszkieterki za kolano na szpilce

668 zł

AURORA - jasno beżowe kozaki na grubym słupku

499 zł

AURORA - Ciemno szare kozaki na grubym słupku

499 zł

AURORA - czerwone kozaki na grubym słupku

499 zł

AURORA - Ciemno zielone kozaki na grubym słupku

499 zł

AURORA - granatowe kozaki na grubym słupku

499 zł

AURORA - ciemno beżowe kozaki na grubym słupku

499 zł

AURORA - Jasno szare kozaki na grubym słupku

499 zł

AURORA - niebieskie kozaki na grubym słupku

499 zł

Szare kozaki kowbojki ocieplane Roxanne 38

49,90 zł

Czarne kozaki kowbojki wsuwane Luciana 38

44,90 zł

Kozaki damskie skórzane za kolano - wybierz takie, by były efektowne i służyły ci na długo 

 

Kozaki to buty o pochodzeniu związanym z wojskiem. Używane do konnej jazdy, często noszone w trudnych warunkach, musiały być bardzo wytrzymałe i odporne. Należało szyć je z dużą dbałością, nawet o drobne szczegóły. Ich niezawodność gwarantowała dobrze wyprawiona skóra zwierzęca, bo innych materiałów o tak określonych właściwościach nie znano. Dzisiaj jest inaczej. Mamy znacznie więcej możliwości i nie boimy się z nich korzystać. Kozaki damskie skórzane za kolano pojawiły się w garderobach wielu szykownych pań, jako model zaczerpnięty z mody męskiej. Również tutaj odpowiednim tworzywem była skóra. Od tamtego czasu bardzo wiele się zmieniło. Buty te przeszły liczne modyfikacje. Zarówno jeśli chodzi o ich wygląd, jak też o materiał, z którego zostały wykonane. Podążajmy tym tropem dalej. Przede wszystkim kozaki damskie skórzane za kolano nabrały zdecydowanie bardziej kobiecego charakteru. To zresztą doskonale zrozumiałe: w myśl zasady ,,klient – nasz pan'', starano się możliwie najlepiej trafić nimi w kobiece gusta. Zaczęto je farbować, upiększano przez zastosowanie bardzo estetycznych wiązań lub dodanie eleganckich sprzączek. W innych przypadkach buty te lakierowano lub manipulowano wykończeniem cholewki tak, by nadawać jej zróżnicowany kształt, który wpływa na sposób postrzegania nogi i sylwetki. Możliwe, że duży wpływ na to miały informacje zwrotne od klientek, którym podobały się konkretne modele, ale przecież zawsze można było je jeszcze odrobinę poprawić, podrasować, ulepszyć.

Zmieniły się także preferencje odnośnie materiałów. Dzisiaj kozaki damskie skórzane za kolano coraz częściej powstają ze skóry ekologicznej lub są z niej tworzone w większej części. Jeśli już bardzo dokładnie wczytamy się w specyfikacje poszczególnych modeli, to potwierdzimy tę myśl. Bardzo rzadko buty tego rodzaju w całości tworzy się ze skóry naturalnej. Duży wpływ na to mają procesy zachodzące w społeczeństwie, które coraz bardziej sprzyja wszystkiemu, co ,,zielone'' i ,,ekologiczne''. Słowem – ma rosnące upodobanie do skóry ekologicznej. Takie buty bardzo często są tańsze, ale wcale niekoniecznie gorzej wykonane. Jeśli zakupimy dobrej jakości model – również on posłuży nam na lata i będzie cieszył nas przy bardzo różnych okazjach. Pamiętajmy jednak, by decydując o zakupie kozaków wybierać modele klasyczne, z jak najmniejszą ilością ozdobników - to zagwarantuje, że nasze obuwie będzie zawsze na topie, mimo upływu kolejnych sezonów.

Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, że kozaki damskie skórzane za kolano to już nie tylko cięższe buty na chłodniejsze okresy w roku. W różnych wariantach, stały się atrakcyjnym dodatkiem stylizacji opartych na materiałowych spódniczkach, swetrach oversize lub jeansach. Również panie o nieco bardziej masywnych nogach nie muszą się obawiać, że w kozakach damskich skórzanych za kolano będą wyglądać niekorzystnie. Na rynku oferowane są modele o poszerzonej cholewce, które doskonale kryją te cechy sylwetki i pozwolą na jej swobodne dopięcie na nodze.

 

Czy kozaki damskie skórzane na słupku to najlepsza wersja kozaków damskich skórzanych na obcasie?

 

Kozaki damskie skórzane na obcasie to bardzo chętnie wybierana opcja wśród kobiet
w różnym wieku. Nie tylko, w przeciwieństwie do butów płaskich, dodadzą nam one te kilka upragnionych centymetrów wzrostu, o które czasami zabiegamy. Specyficzny układ nogi znajdującej się w takim bucie, pozwoli na bardzo korzystne ukazanie naszej sylwetki, wydłuży ją i wyszczupli. Właśnie dlatego kobiety tak chętnie zakładają buty na obcasie na różne bardziej wymagające okazje. Optymalnym rozwiązaniem mogą się w tym przypadku okazać kozaki damskie skórzane na słupku. Ten rodzaj podwyższenia zachowa bardzo atrakcyjny wygląd naszej sylwetki, która będzie optycznie bardziej wysmuklona i zyska dzięki eksponowaniu piękna kobiecych nóg. Dodatkowo nie będzie obciążać ich tak, jak klasyczny obcas na szpilce, zapewni więc komfort chodzenia i stabilność.