Avanti24.pl - Moda, Ubrania, Dodatki - największa szafa w sieci

KobietaMężczyznaDzieckoInspiracje
Odzież
Bielizna
Biżuteria
|
Marki
ECO

(dostępne 585 produktów)

Sandały sportowe Jesień 2021

Sandały sportowe, również w wydaniu dla kobiet, z pewnością powinny być wygodne i komfortowe dla ich użytkownika. Przeznaczone są w końcu do uprawiania aktywności fizycznej, więc funkcjonalność powinna znajdować się na pierwszym miejscu. Co jednak, jeśli chcemy by były również estetyczne i zwyczajnie ciekawe? I na to znajdzie się sposób. Oto kilka możliwości więcej

Filtry

Aktywne filtry

Kategorie

Cena

-

Marki

Kolory

Sekcje

Pory roku

Fasony

Style

Motywy-Wzory

Długości rękawów

Dekolty

Dodatki

Materiały

Długości sukienek i spódnic

Rozmiary

Zapięcia

Podeszwy

Sport

Dostępności

Rodzaje materiałów

Rodzaje nosków

Wyprzedaże
Strona 1 z 3

Sandały damskie sportowe - jakie powinny być? 

Sandały sportowe damskie to taka trochę dziwna hybryda różnych rodzajów obuwia, które niewiele mają ze sobą wspólnego. Tylko spójrzmy: z jednej strony mamy buty na rzemykach, otwarte i wykonywane w ten sposób od starożytności. Z drugiej zaś potrzebujemy obuwia sportowego, które z definicji powinno umożliwiać nam aktywność fizyczną, dobrze trzymać nogę nawet przy chodzeniu po trudnej nawierzchni i być przyjazne dla naszych stóp. Dodajmy do tego typowo kobiece wymagania odnośnie estetyki. Bardzo chcemy przecież, żeby nasze sandały sportowe były najlepiej designersko wykonane, oryginalne i na tyle ciekawie zaprojektowane, by nasze koleżanki nie robiły nic innego, poza podpytywaniem gdzie kupiłyśmy to cudo. Oczywiście w opisie tym jest nieco przesady, ale nawet znane marki prześcigają się w tym, żeby nie tylko sprostać postawionym im wymaganiom, ale też zrobić w taki sposób, by prześcignąć konkurencję.   

Sandały damskie płaskie sportowe i sandały sportowe zakryte palce, czyli najbezpieczniejszy wybór

Podstawą takiej oferty będą oczywiście sandały damskie płaskie sportowe. Dawno materiałem przeważającym przy ich produkcji przestała być skóra zwierzęca. Zastępowana bywa skórą ekologiczną i przede wszystkim całą gamą tworzyw sztucznych o najróżniejszych właściwościach. Wszystkie one posiadają z reguły szersze rzemyki, co ma swoje uzasadnienie praktyczne. Taka budowa buta pozwala na to, by wszystkie jego elementy dobrze trzymały nogę i amortyzowały wszelkie przeciążenia. Konieczna jest również stosunkowo gruba i wykonana z odpowiednich materiałów podeszwa, która pozwoli na bezpieczne i komfortowe poruszanie się również po stosunkowo nierównym terenie. Ważnym elementem jest też oddychająca wkładka, która zapewni stopom dostęp powietrza i odprowadzenie nadmiaru wilgoci. 

Także kolorystyka sandałów damskich płaskich sportowych bardzo się zmieniła. Spotykamy oczywiście buty beżowe i w bardzo różnych odcieniach brązu, ale nie stanowią one większości. Jeśli buty mają faktycznie służyć na przykład do dalekich wędrówek to paleta kolorów jest bardzo szeroka. Od niebieskich, aż po różowe lub w kolorze morskim. Do chodzenia po mieście preferuje się raczej również bardzo wygodne, ale stonowane sandały w ciemniejszych kolorach z bardziej jaskrawymi wstawkami. Niektóre z pań chętnie wybiorą obuwie w kolorze białym lub kremowym. Bywa ono częściej nieco bardziej finezyjne, przez co zyskuje na uniwersalności. Niekoniecznie będzie jednak praktyczne na szlakach dalekich wędrówek. Jasny kolor dość często będzie podlegał zabrudzeniom, ewentualne drobne zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne mogą się stać na takim tle łatwe do dostrzeżenia. Ciekawą alternatywą, która jeszcze lepiej będzie strzec naszej nogi przed przykrymi konsekwencjami urazów, będą sandały sportowe zakryte palce. Często będzie to wręcz obuwie zbliżone do typowych adidasów, ale z wyciętymi otworami. Spodoba się tym paniom, które cenią sobie zalety obu typów obuwia.

Sandały sportowe damskie czarne - nie tylko wygodne, ale i z klasą

Sandały sportowe damskie czarne to z kolei opcja nieco bardziej elegancka. Dzięki temu możemy je stosować w większej liczbie stylizacji innych, niż sportowe. Zdarza się, że wykonane są ze skóry lub, coraz częściej, ze skóry ekologicznej. Występują wśród nich duże różnice w sposobie wykonania. Niektóre z nich zrobione zostały z delikatniejszych elementów, przez co bliżej im do klasycznych sandałów. Inne w zasadzie niczym nie będą odbiegały od typowych sandałów sportowych damskich.  

Sandały sportowe na platformie w zaskakującej wersji

Sandały sportowe na platformie to z kolei obuwie sportowe wzbogacone o znany z innych butów typ obcasa. Występują w różnych wariantach – od klasycznego, aż po zabudowany w rodzaju open toe. Generalnie taki rodzaj platformy doda nam kilka centymetrów, w niektórych wersjach lepiej amortyzuje też nierówności. Trudno powiedzieć czy taka kombinacja będzie bardziej elegancka, ale na pewno nieco zaskoczy ciekawym designem. Może się więc przydać i warto posiadać ją w swojej szafie.