Glany Jesień 2020

Produkty

Jednym z popularnych rodzajów obuwia są glany. Wprawdzie nie są uznawane za tak kultowe, jak chociażby szpilki, to jednak od dziesięcioleci uchodzą za buty, które pozwalają na wyrażenie siebie. Noszą je nie tylko przedstawiciele różnych subkultur. Obecnie chętnie sięgają po nie również gwiazdy zarówno kina, jak i estrady.
Sortuj według:

Glany mogą nosić kobiety i mężczyźni, młodsi i starsi. Świetnie prezentują się ze spodniami, sukienkami i spódnicami. Jeszcze nie tak dawno ich zakup wiązał się z niemałym wydatkiem. Obecnie glany nie muszą być drogie. Wystarczy postawić na wyprzedaże, promocje bądź outlet.

Glany: promocje

Historia glanów sięga roku 1945. To właśnie wtedy Klaus Martens – niemiecki lekarz – skręcił nogę, szusując na stokach Alp Bawarskich. Okazało się, że po takim urazie tradycyjne buty wojskowe nie były zbyt wygodne. Wymyślił więc obuwie charakteryzujące się miękką podeszwą i wysokim sznurowaniem. Dzięki temu buty były wygodne, a kostka skutecznie chroniona przed pogłębianiem się urazu.
Glany nie od razu cieszyły się popularnością. Początkowo buty te nie były chętnie kupowane. Kiedy jednak Martens wszedł we współpracę z Herbertem Funckiem, sytuacja mocno się zmieniła. Panowie dość szybko rozpoczęli masową produkcję glanów, które sprzedawały się coraz lepiej. Co ciekawe, po buty te nie sięgali głównie mężczyźni, a gospodynie domowe. Ogromny sukces w Niemczech sprawił, że dwóch znajomych podjęło decyzję o wejściu na rynki zagraniczne. Rok 1959 był istotny w rozwoju glanów. To wówczas brytyjska firma r. Griggs Group Ltd. zakupiła prawa do produkcji tych wyjątkowych butów. Wprowadziła zmiany do projektów Martensa: przy podeszwach zaczęto stosować nici w kolorze złotym.
Jeszcze nie tak dawno glany były butami zarezerwowanymi dla osób gotowych na kupno butów wydać sporą sumę. Dzisiaj wystarczy postawić na promocje, aby glany kupić w naprawdę rozsądnej cenie. Zniżka w przypadku promocji może wynosić nawet kilkanaście procent.

Glany: wyprzedaże

Dość szybko glany stały się popularne wśród członków różnych subkultur. Po buty te sięgali głównie przedstawiciele punków oraz skinheadów, ale nosili je także metalowcy i goci. Kolejne lata sprawiły, że glany przestały być kojarzone wyłącznie z subkulturami. Zaczęli nosić je również „zwykli” ludzie, wśród których nie brakowały tych znanych z pierwszych stron gazet, ekranów kin i telewizji. Wśród tych, którzy chętnie pokazywali się w glanach znajdują się Iggy Pop, Pete Townshend, a także muzycy grający w zespole Sex Pistols. Po glany chętnie sięgają również słynne kobiety: Madonna, Gwen Stefani czy Rita Ora. Chcąc kupić glany dzisiaj – niezależnie czy damskie, czy męskie – nie trzeba martwić się ich wysoką ceną. Sposobem na tani zakup są wyprzedaże, które gwarantują zniżki dochodzące nawet do siedemdziesięciu procent. Co ważne, wyprzedaże obejmują wyłącznie nowe glany.

Glany: outlet

Glany to buty, które idealnie sprawdzą się w przypadku osób chcących wyróżnić się z tłumu. Wyglądają dość masywnie i naprawdę mocno rzucają się w oczy. Nie poleca się ich więc tym, którzy wolą raczej pozostać w cieniu. Z pomocą glanów można stworzyć wyjątkową stylizację podkreślającą indywidualny styl. Decydując się na glany, nie należy martwić się ich wysoką ceną. Świetnym rozwiązaniem, które pozwala na tani zakup tych butów jest outlet. To sklep oferujący najczęściej produkty powyprzedażowe oraz pochodzące z końcówek serii. Zawsze są to jednak produkty nowe, a ich cena jest znacznie niższa od tych dostępnych w normalnym sklepie. Zniżki w outlecie przekraczają bowiem nawet osiemdziesiąt procent. Glany to buty, których popularność nadal utrzymuje się na naprawdę wysokim poziomie. Chętnie sięgają po nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Czasy, kiedy ten rodzaj butów utożsamiany był głównie z różnymi subkulturami dawno minęły. Dzisiaj są to buty wygodne, z pomocą których można stworzyć ciekawe stylizacje. Na szczęście obecnie za glany nie trzeba płacić dużo. Promocje, wyprzedaże oraz outlet sprawiają, że glany znajdują się w zasięgu możliwości finansowych wielu osób.