Birkenstock Jesień 2020

Produkty

Marka Birkenstock jest wśród firm produkujących obuwie wyjątkowa. Nie tylko dlatego, że jest jedną z najprężniej się rozwijających. Chodzi o dwie kwestie: odwołuje się do tradycji szewskiej mającej 250 lat i słynie z produkcji sandałów, klapek i japonek.
Sortuj według:

 Oczywiście współcześnie oferta jest nieco szersza, ale to te niepozorne buty znajdują w niej kluczowe miejsce. Mało jest marek, które skupiają się na dość prostym obuwiu tego typu. Za co więc docenimy brand Birkenstock? 

Buty damskie Birkenstock

Marka Birkenstock jest bardzo silnie zakorzeniona w swojej historii, która sięga niemieckiej sztuki szewskiej z XVIII w. Być może właśnie z tego powodu wiele miejsca w jej ofercie zajmuje klasyka, czyli naturalny kolor skóry i piankowa podeszwa, która świetnie imituje jednak korek. Obuwie damskie ma jednak to do siebie, że musi być dopasowane do zmieniających się trendów. Kobiety przecież uwielbiają być z nimi ,,na czasie''. Niemiecka firma potrafi świetnie połączyć obie kwestie.

Weźmy pod lupę obuwie najprostsze z prostych – kapcie damskie. W ofercie marki Birkenstock nie ma jednak miejsca na nudę lub bylejakość. Mamy tutaj za to do czynienia z podstawową opcją w tej kategorii, czyli tradycyjnymi kapciami damskimi wykonanymi z filcu wełnianego. Nie jest jednak tak, że do wyboru mamy jeden model w szarej barwie oparty na nieciekawej podeszwie. Wręcz przeciwnie: filc jest barwiony na najróżniejsze kolory z różem włącznie. Do tego dochodzą ozdobne nity, zgrabna kolorowa podeszwa i korkowo – lateksowa wkładka. Po to, aby każda kobieta wkładająca te buty na nogi czuła się w nich optymalnie. Niektóre modele mają w dodatku ciekawie wyprofilowaną cholewkę, co nadaje im dodatkowego uroku. Możemy też wybrać kapcie damskie zamszowe z klasyczną klamrą lub noszone na jednym pasku.

Sandały damskie to z kolei przynajmniej kilka wartych uwagi modeli. Znajdziemy wśród nich japonki damskie, choćby w modelach z paskami imitującymi wężową skórę lub panterkę. Bardzo wyróżniają się na tle większości modeli, gdzie pasek pozostawiono w barwie naturalnej skóry. Wyróżniają się też buty z paskiem czerwonym i pasiastą górą cholewki. Marka oferuje poza tym swoim klientkom sandały damskie z różną ilością pasków – od jednego, aż do trzech. Dla pań, które chciałyby sobie dodać kilka cennych centymetrów wzrostu, proponuje się sandały damskie na obcasie. Będzie to przede wszystkim koturna lub bardzo wygodna platforma. Oprócz tego znajdziemy w ofercie Birkenstock inne jeszcze obuwie damskie.

Klapki damskie Birkenstock

Klapki Birkenstock to ten rodzaj butów, które raz założone nie pozwalają o sobie zapomnieć. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niewygodne, to komfort ich noszenia na stałe wszedł do opinii o marce. W ofercie znajdziemy proste, casualowe modele, jak i te z finezyjnymi klamrami i w różnych kolorach. 

Buty męskie Birkenstock

Obuwie męskie to w ofercie Birkenstock, podobnie jak u kobiet, zarówno kapcie męskie lub sandały męskie, jak też półbuty męskie i inne bardziej oficjalne lub sportowe rodzaje butów. Naszą uwagę zwrócą bez wątpienia dość nietypowe buty, jakimi są sandały męskie plażowe. Wykonano je z materiału zmywalnego i odpornego na działanie wody. Poza nimi zakupimy tutaj stylowe trampki męskie w stylu vintage – skórzane i z bardzo klasyczną z wyglądu podeszwą. Oprócz nich powinny zainteresować nas właśnie półbuty męskie i botki męskie, które wyraźnie odzwierciedlają filozofię firmy.

Obuwie dziecięce i akcesoria Birkenstock

Obuwie dziecięce to kolejna z kategorii, o której warto kilka słów napisać. Birkenstock posiada w swojej ofercie kilka rodzajów butów dla najmłodszych. Będą to przede wszystkim japonki na płaskiej podeszwie, które w dużej mierze stanowią mniejszą kopię butów przeznaczonych dla dorosłych. Sandały dziecięce będą się często różnić bardziej neonowymi, rzucającymi się w oczy kolorami. Te dla dziewczynek – również na przykład kwiatowym wzorem. Birkenstock oferuje swoim klientom także akcesoria, wśród których napotkamy skarpety, torby lub paski.